Об’єднана енергосистема України готова реагувати на будь-які стресові ситуації, – Міністр Ігор Насалик

yfcfkbr.jpg

 

Про це заявив Міністр під час виступу на засіданні Уряду 26 квітня. Міністр, зокрема,  зазначив: «Об’єднана енергетична система України зразка квітня 2017 року і зразка 2016 року – це абсолютно різні енергосистеми. На сьогоднішній день об’єднана енергетична система України має абсолютно інші функціональні технічні можливості і готова реагувати на будь-які стресові ситуації, які відбуваються в державі не з її волі, зокрема по блокаді Донбасу».

 

Міністр окреслив плани на 2017 рік щодо подальшої роботи для сталого функціонування енергосистеми та зміцнення енергетичної незалежності. Зокрема, зазначив, що цього року завершується впровадження проекту будівництва ПЛ 750 кВт «Рівненська АЕС – ПС «Київська». Крім того, розпочнеться будівництво 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС.

Серед важливих проектів Міністр назвав переведення двох енергоблоків Зміївської ТЕС на вугілля газової групи.  Також знайдено можливості для переведення 4-го блоку Трипільської ТЕС на використання газового вугілля. Ігор Насалик звернув увагу на важливість впровадження проекту будівництва ПЛ 750 кВт «Запорізька АЕС – Каховка», оскільки це дозволить видати потужність Запорізької АЕС  та отримати додаткову потужність в енергосистему. Міністр наголосив, що за результатами впровадження зазначених проектів значно зменшиться використання антрацитового вугілля.

 

Крім того, Міністр поінформував, що в Україні зросло споживання електроенергії, причому забезпечується виробництво електроенергії за рахунок АЕС та ТЕС. Баланс електричної енергії сформований таким чином, що в ньому збільшена частка електроенергії, виробленої атомною генерацією та гідроелектростанціями. Водночас Міністр наголосив про зменшення виробництва електроенергії тепловою генерацією на 1 млрд кВт/год. «Саме така схема розподілу дала сьогодні можливість зупинити п’ять ТЕС, які працюють на антрацитовій групі вугілля. Сьогодні працюють тільки два блоки Луганської ТЕС», – додав Ігор Насалик.

 

За словами Міністра, заходи, що здійснює Міненерговугілля, значно підвищать надійність об’єднаної енергосистеми України та енергетичну безпеку нашої держави.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: